Belarus Cup - Football -  (Belarus)

Belarus Cup

  • Latest results
  • Show more matches
    • Round 1
    • 1/16
    • 1/8
    • Quarterfinals
    • Semifinals
    team logoOshmyany
     
    team logoZvezda-BGU
     
    13:06OSH-ZVEDetails
    team logoGorki
    0
    team logoSlonim
    2
    13:06GOR-SLO0:2Details
    team logoSmiavtotrans
     
    team logoBaranovichi
     
    13:06SMI-BARDetails
    team logoKrumkachi
     
    team logoYuas-Dush
     
    13:06KRU-YUADetails
    team logoMolodechno Dussh4
     
    team logoQueens Park Rangers
     
    13:06MOL-ZABDetails
    team logoKlechesk
     
    team logoGranit
     
    13:06KLE-GRADetails
    team logoOsipovichi
    2
    team logoSlavia Mozyr
    3
    13:06OSI-SLA2:3Details
    team logoPrypyat
     
    team logoBelshina
     
    13:06PRY-BELDetails
    team logoFC Polotsk
    2
    team logoOrsha
    3
    13:06FC -ORS2:3Details
    team logoCementnik
    0
    team logoVolna
    5
    13:06CEM-VOL0:5Details
    team logoNeman-Agro
    1
    team logoGomelzheldortrans
    3
    13:06NEM-GOM1:3Details
    team logoSdushor-Mtz-Syabar
    0
    team logoUzda
    3
    13:06SDU-UZD0:3Details
    team logoEnergetik-Bgatu
     
    team logoKhimik Svetlogorsk
     
    13:06ENE-KHIDetails
    team logoVictoria Maryina Gorka
     
    team logoLida
     
    13:06VIC-LIDDetails
    team logoSputnik Rechica
    0
    team logoSmorgon
    1
    13:06SPU-SMO0:1Details
    team logoMontazhnik
     
    team logoNaftan
     
    11:06MON-NAFDetails
    team logoZvezda-BGU
    0
    team logoBATE
    1
    11:07ZVE-BAT0:1Details
    team logoSlonim
     
    team logoGorodeya
     
    28:07SLO-GORDetails
    team logoSmiavtotrans
    1
    team logoGomel
    6
    28:07SMI-GOM1:6Details
    team logoYuas-Dush
     
    team logoIsloch
     
    29:07YUA-ISLDetails
    team logoQueens Park Rangers
     
    team logoShakhter Soligorsk
     
    29:07ZAB-SHADetails
    team logoKlechesk
     
    team logoDinamo Brest
     
    29:07KLE-DINDetails
    team logoSlavia Mozyr
    3
    team logoLuch Minsk
    2
    29:07SLA-LUC3:2Details
    team logoBelshina
    3
    team logoNeman Grodno
    1
    28:07BEL-NEM3:1Details
    team logoOrsha
    0
    team logoVitebsk
    4
    24:07ORS-VIT0:4Details
    team logoVolna
    0
    team logoTorpedo Belaz
    2
    27:07VOL-TOR0:2Details
    team logoGomelzheldortrans
    3
    team logoDnepr Mogilev
    2
    28:07GOM-DNE3:2Details
    team logoUzda
    2
    team logoSmolevichi-Sti
    3
    28:07UZD-SMO2:3Details
    team logoEnergetik-Bgatu
    0
    team logoDinamo Minsk
    7
    29:07ENE-DIN0:7Details
    team logoLida
    0
    team logoMinsk
    3
    27:07LID-MIN0:3Details
    team logoSmorgon
    0
    team logoTorpedo-MAZ
    4
    29:07SMO-TOR0:4Details
    team logoNaftan
    0
    team logoSlutsk
    1
    28:07NAF-SLU0:1Details
    team logoBATE
    1
    team logoGorodeya
    0
    17:11BAT-GOR1:0Details
    team logoGomel
    0
    team logoIsloch
    2
    12:08GOM-ISL0:2Details
    team logoShakhter Soligorsk
    0
    team logoDinamo Brest
    0
    26:09SHA-DIN0:0Details
    team logoSlavia Mozyr
    0
    team logoBelshina
    1
    03:10SLA-BEL0:1Details
    team logoVitebsk
    0
    team logoTorpedo Belaz
    1
    11:08VIT-TOR0:1Details
    team logoGomelzheldortrans
    3
    team logoSmolevichi-Sti
    0
    11:08GOM-SMO3:0Details
    team logoDinamo Minsk
    2
    team logoMinsk
    0
    12:08DIN-MIN2:0Details
    team logoTorpedo-MAZ
    0
    team logoSlutsk
    2
    12:08TOR-SLU0:2Details
    team logoBATE
    10
    team logoIsloch
    11
    09:03BAT-ISL1:1Details14:03ISL-BAT1:0Details
    team logoShakhter Soligorsk
    51
    team logoBelshina
    00
    10:03SHA-BEL5:0Details15:03BEL-SHA0:1Details
    team logoVitebsk
    12
    team logoGomelzheldortrans
    01
    09:03VIT-GOM1:0Details16:03GOM-VIT1:2Details
    team logoDinamo Minsk
    20
    team logoSlutsk
    01
    10:03DIN-SLU2:0Details15:03SLU-DIN1:0Details
    team logoIsloch
    20
    team logoShakhter Soligorsk
    22
    10:04ISL-SHA2:2Details01:05SHA-ISL2:0Details
    team logoVitebsk
    20
    team logoDinamo Minsk
    00
    10:04VIT-DIN2:0Details30:04DIN-VIT0:0Details
      
    Belarus Cup championship held by Belarus.
    As of 20.05.2019, draw shows that football teams are in the following intermediate zones:

    Semifinals - Isloch, Shakhter Soligorsk

    Semifinals - Vitebsk, Dinamo Minsk

    On 777score.cm portal you can find football schedule and Belarus Cup (Belarus) live matches.
    Follow Belarus Cup (Belarus) live standings, discover match results, team statistics quickly, and watch football online at 777score.cm